сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Клоп веќе се откажа од шампионската титула

klop se otkaza

Поврзани вести

Иако денеска стартува пролетниот дел од актуелната сезона во германската Бундес лига, предводникот на Борусија од Дортмунд, Јирген Клоп е убеден дека неговиот тим не може да му биде конкуренција на Баерн (М) кога е во прашање трката по шампионската титула.

“Пролетниот дел од сезоната го стартуваме на четвртата позиција на табелата и имаме многу бодови помалку од екипата на Баерн (М).  Сите сме свесни дека се е во рацете на Баерн (М). Во овој момент, ние не можеме, ние не смееме да се споредуваме со Баерн (М). Борусија мора да биде сконцентрирана само на следниот натпревар, а сега мора да бидеме сконцентрирани само на првенствената пресметка против Аугсбург. Потоа сакаме да ги поминеме тие тимови кои се пред нас. Тоа е можно, не можам да гарантирам, но мислам дека е можно. Мислам дека се разбуди и нашиот борбен дух”, изјави Клоп.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести