четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Клосе: Германија дојде на ред да слави

Најдобриот голгетер во историјата на светските првенства, репрезентативецот на Германија, Мирослав Клосе е убеден дека дојде редот на Германија да слави во финалниот натпревар.

KLOSE GERMANIJA NA RED

Последни вести

Најдобриот голгетер во историјата на светските првенства, репрезентативецот на Германија, Мирослав Клосе е убеден дека дојде редот на Германија да слави во финалниот натпревар.
Јас и целиот тим сме концентрирани само на тоа да го одиграме финалето што е можно најдобро и да победиме. Треба да покажеме за што сме способни. Ако не станеме шампиони, радоста ќе ни биде помрачена. Сепак, јас сум оптимист. Дојде редот ние да триумфираме со титулата”, изјави Клосе кој има постигнато 16 мундијалски погодоци и најверојатно ќе биде дел од почетниот состав на Германија кој ќе се обиде да слави во финалниот натпревар против селекцијата на Аргентина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести