среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Клуб Матица се приклучи на мундијалската еуфорија

DSC_0077

Поврзани вести

Со цел да ги спои спортот и литературата, и Клуб Матица се приклучи на мундијалската еуфорија. Натпреварот САД-Белгија беше екслузивно проследен на Булеварот на книгите, а продажниот салон на Клуб Матица беше отворен до полноќ за сите оние кои сакаат да купат наслов по намалена цена.

Дејан Манасков, Борко Ристовски, Страхиња Милиќ и многу други спортисти беа дел од настанот, го проследија натпреварот и ги споделија своите омилени наслови со посетителите.

Дополнително, присутните можеа да добијат цртеж на својата кожа во боите на една од репрезентациите. Ова посебно ги израдува најмладите, но и повозрасните кои беа дел од овој спортско-литературен настан пред Клуб Матица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести