вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Книжевно пладне со Сања Јов

korica ultimus sanja jov.cdr

Поврзани вести

Во Мултимедијалниот центар „Матица ексклузив“ на 20 септември (сабота) во 12:00 часот ќе се одржи книжевно пладне со младата писателка Сања Јов.

На средбата со читателите и пријателите, стихови ќе читаат колегите на авторката од помладата генерација писатели кои творат во Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести