петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Коби Брајан: Не планирам да се пензионирам

kobe-bryant-062212

Поврзани вести

Ѕвездата на НБА тимот Лос Анџелес Лејкер, Коби Брајан за првпат по 15 години не играше натпревар за Божиќ. Тој се здоби со повреда, втор пат сезонаваи мора да апстинира шест седмици од паркетот, но тоа не му посмета да ги демантира шпекулациите дека планира да се пензионира.

„Мислев дека не станува збор за тешка повреда и кога докторот ми рече дека ќе мора да паузирам шест недели , мислев дека се шегува. Но, морам да кажам дека немам намера да се повлечам од кошарката. Сега се фокусирам на што побрзо оздравување и се надевам дека многу брзо ќе бидам во можност да му помогнасм на тимот да направи подобри резултати,“ изјави 35 – годишниот Брајан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести