сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Коби Брајант повторно се повреди

Коби Брајант ќе мора да паузира шест недели по повредата на коленото

kobebryant11

Поврзани вести

Најдобриот кошаркар на тимот Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант, повторно се повреди и ќе мора да паузира во наредните шест седмици поради повреда на коленото. Тој има мала скршеница на коска и кее мора да мирува во наредниот период, за да заздрави од најновата повреда.
„Ова е навистина неверојатно. За жал Коби ќе мора повторно да паузира, а работеше напорно за да се врати на терените“, изјави тренерот на ЛА лејкерс, Мајк Д’Антони.
Коби Брајант на шестте натпревари што ги одигра оваа сезона имаше просек од 13,8 поени, шест асистенции и 5,8 загубени топки по натпревар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести