понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Коби Брајант се врати ! – и ја “изделка” таблата…

Коби Брајант, актуелната легенда на ЛА Лејкерс утрово го одигра својот прв натпревар по пауза од девет месеци.

Коби Брајант се врати ! - и ја изделка таблата

Коби Брајант се врати ! - и ја изделка таблата

Поврзани вести

Поради повредата на рамото, Коби паузираше дури девет месеци, а откако целосно се рехабилитираше, на претсезонскиот меч против Јута за прв пат се врати на паркетот.

Лејкерси славеа со 90:71, а Брајант за 12 минути на паркетот успеа да постигне 5 поени. Сепак, “црната мамба” прописно се посрамоти на својот кам-бек откако при еден обид за три поени ја “изделка” таблата.

Најчитани вести