четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Коби ги посети „каталонците“ на тренинг во ЛА

Коби Брајант е голем фудбалски фан, а меѓу неговите омилени клубови покрај Милан е и екипата на Барселона.

kobi

Поврзани вести

Актуелниот европски шампион се наоѓа на подготовки во САД, поточно во Лос Анџелес, каде денеска ќе игра пријателски натпревар против тимот на Галакси.

Кошаркарот на ЛА Лејкерс вчера беше на еден од тренинзите на Барселона и успеа да направи муабет и со неколку фудбалери како Андрес Иниеста, Жерар Пике и со тренерот Луис Енрике. Тој призна дека навива за „каталонците“ во последните десетина години.

Дел од стручниот штаб на Барселона потоа одржа тренинг со фудбалскиот тим на неговата ќерка, чиј сопственик е токму Брајант.

Најчитани вести