петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Коби повторно под нож – дали се ближи крајот на неговата кариера ?!

kobe

Поврзани вести

Најдобриот играч на ЛА Лејкерс, Коби Брајант ќе мора да замине на операција на рамото, по што ќе следува нова долга пауза од кошаркарските терени.

Брајант се повреди на дуелот против Њу Орлеанс, а рехабилитацијата ќе трае од шест до осум месеци.

Ова ќе биде втора долга пауза за “црната мамба” во последните две години, откако претходно поради повреда на Ахиловата тетива паузираше осум месеци.

Дали оваа повреда ќе го натера Коби предвреме да ја заврши својата кариера, останува да се види по хируршкиот зафат кој е закажан за утре.


Најчитани вести