недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кочанчанец доби кривична бидејќи фалсификувал пари

evra

Последни вести

Деветнаесетгодишниот Д.Д. до Кочани доби кривична пријава бдејќи фалсификувал пари.

Пријавениот пуштил во оптек фалсификувана банкнота од 200 евра во менувачница во Кочани, со намера да ја промени во денари.

Фалсификуваната банкнота ја набавил од непознато лице, со намера истата да ја пушти во оптек како вистинска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести