понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кочанчанец качил автостоперка која го нападнала и ограбила

607875-shutterstock-106486007

Поврзани вести

Сакајќи да и помогне на млада девојка која доцна во ноќта стопирала за превоз, 31-годишниот кочанчанец И.Ѓ. завршил нападнат и ограбен.

Драмата се случувала синоќа околу полноќ додека И.Ѓ. се враќал од Пониква кон Штип. Во еден момент на коловозот забележал непозната жена која барала превоз. Застанал и ја однел до бензиската пумпа кај селото Чешиново каде ја оставил, но откако видел дека таа повторно излегла на коловозот се исплашил за нејзината безбедност и одлучил да се врати и да ја однесе до селото Крупиште.

Откако пристигнале на паркинг во селото, тој и ја отворил вратата за да излезе, по што девојката му побарала пари. Кога не ги добила му ги одзела клучевите од автомобилот, физички го нападнала со тупаници и од вратот му го скинала златното ланче.

Кочанчанецот брзо се соземал од шокот и она што најмалку го очекувал и успеал да си ги земе клучевите назад, по што отишол во Штип каде го пријавил случајот.

Кратко потоа полицијата ја привеле 25-годишната девојка Б.Е. против која ќе биде поднесена кривична пријава за разбојништво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести