петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кочанчанец починал откако се заплеткал во бодликава жица

policijalenta8_8

Поврзани вести

Седумдесетгодишниот Веселин С. од Кочани починал откако се заплеткал во бодликава жица, изгубил рамнотежа, паднал и со глава удрил во цевка која била веднаш до оградата.

Последицата од ударот била фатална за 70 годишниот човек, констатирале подоцна лекарите од кочанската Брза помош.

Мртвото тело на кочанчанецот го забележале негови сограгани и веднаш пријавиле во полиција.

По извршениот увид, телото на несреќно загинатиот кочанчанец е предадено семејството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести