среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кочанчанец претепан и ограбен

tepacka1

Последни вести

Дваесет и шестгодишниот Љ.Л. од Кочани вчера во полициска станица пријавил дека над него било извршено разбојништво.

Две лица го нападнале удирајќи го во пределот на главата и насилно му одзеле 18 илјади денари.

Од страна на полицијата преземени се мерки и А.С.(21) и Б.З.(40) од Кочани се приведени, по целосно документирање на настанот против истите ќе биде поднесен соодветна пријава.

Најчитани вести