Крими хроника

Кочанчанец повреден од непознато лице, заврши во болница

Кочанчанец повреден од непознато лице, заврши во болница

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска околу  два часот по полноќ во кочанската населба Оризари бил повреден 28-годишниот Т.Д.

Од засега непознати причини младиот кочанчанец бил прободен со остар предмет во пределот на градниот кош.

Повредениот од Медицински центар Кочани е пренесен во болницата во  Штип каде му е констатирана телесна повреда.

По преземени мерки едно лице е повикано на разговор во штипската полиција, а  по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена и пријава.