вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кочанчанец повреден од непознато лице, заврши во болница

Кочанчанец заврши во болница откако непознато лице со остар предмет го прободело во пределот на градниот кош.

noz

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска околу  два часот по полноќ во кочанската населба Оризари бил повреден 28-годишниот Т.Д.

Од засега непознати причини младиот кочанчанец бил прободен со остар предмет во пределот на градниот кош.

Повредениот од Медицински центар Кочани е пренесен во болницата во  Штип каде му е констатирана телесна повреда.

По преземени мерки едно лице е повикано на разговор во штипската полиција, а  по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена и пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести