Македонија,Крими хроника

Кочанчанка ограбена во Скопје

Кочанчанка ограбена во Скопје

На 30.12.2014 година во 21,30 часот, во Кочани на ул. „9-ти Мај“ непознат сторител со употреба на физичка сила извршил разбојништво над Љ.А.(52) од Кочани, одземајќи и ја чантата во која имало 72.600 денари и лични документи.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.