среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кочанчанка со шипка си го убила сопругот

policijalenta8_8

Последни вести

Тодор А. (62) од Кочани е убиен синоќа, а за кривичното дело осомничена е неговата сопруга.

Убиството во полиција е пријавено синоќа околу 22:30 часот, од страна на синот, кој го понашол својот татко како лежи облеан во крв во дворот на семејната куќа.

Сопругата на Тодор А., М.А. (60) е осомничена за убиството. Полицијата се сомнева дека таа со шипка му нанела удари на мажот во предолот на главата и телото.

Причина за убиството, најверојатно се брачните несогласувања меѓу сопружниците.

Полицијата ја привела М.А., а телото на починатиот е предадено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести