вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Кочани: Девојче се обидело да се самоубие поради 10.000 денари

aapcinja-kocaniii

Поврзани вести

Малолетно девојче од Кочани се обидело да си го одземе животот откако испила поголема количина лекови.

14-годишното девојче се решило на ваков чекор бидејќи претходно нејзината мајка ја искарала, откако без дозвола потрошила 10.000 денари од нејзината кредитна картичка.

Девојчето, како што јавува штписката телевизија Стар, итно било префрлено во штипската болница каде лекарите успеале да и го спасат животот.

Истиот ден уште една жена се обидела да се самоубие со апчиња, но за среќе, не испила количина која може да биде фатална за нејзиното здравје.

Штипската телевизија јавува дека за 3 дена, во Штип и регионот се регистрирани дури 5 обиди за самоубиство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести