понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 48

Кога ќе прашаат Црногорец кој ќе победи на изборите во Америка (ВИДЕО)

donald-tramp-izrael-600x401

Поврзани вести

Во САД денеска се одржуваат претседателските избори, на кои 225 милиони Американци со право на глас ќе одлучат меѓу демократскиот кандидат Хилари Клинтон и републиканецот Доналд Трамп.

За тоа кој ќе победи на овие избори свој ви пренесуваме анкета на која својот став го образложува еден млад Црногорец…

Најчитани вести