петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Кога ќе му се суди на монструмот кој ја уби Тијана ?

tijana-ubiec-sudenje500

Последни вести

Судењето на монструмот Драган Ѓуриќ кој е осомничен за убиство на 15-годишната Тијана Јуриќ ќе започне во јануари идната година.

Според неофицијални информаци од истрагата завршено е вештачењето на облеката и предметите, но не и на возилото со кое месарот управувал ноќта кога тој ja грабнал, претепал, силувал и убил 15-годишната Тијана.

До почетокот на судењето обвинетиот ќе остане во затворот во Суботица.

Додека се чека подигнување на обвинението против убиецот Ѓуриќ, семејството на Тијана и понатаму се залага за донесување на „Тијанин закон“ според кој полицијата ќе започнува истрага веднаш по изчезнувањето на некое лице.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести