вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 36

Кога Путин игра хокеј… (ВИДЕО)

Кога Путин игра хокеј...

Кога Путин игра хокеј...

Поврзани вести

Претседателот на Русија, Владдимир Путин играл и дал еден гол на гала мечот на турнирот на Ноќната хокешка лига помеѓу екипите „Звезда НХЛ“ и Репрезентацијата на НХЛ, одржан во Сочи.

Во текот на натпреварот, Путин дал еден гол, а неговата екипа победила. Путин изразил задоволство  што проектот Ноќна хокејашка лига успеал, пренеува Спутник.

Претседателот на лигата Александар Јаакушев му врачил пехар на Путин, за победничкиот гала меч на НХЛ.

 

Најчитани вести