недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 36

Кога се затвораат избирачките места во САД?

sad-izbori

Поврзани вести

Време на затворање на избирачките места во различни држави во САД, наведени според Гардијан.

Во 18:00 по  Американско источно време – ЕСТ-  (24:00 по македонско) врати затвораат избирачки места во Индијана и Кентаки.

Во 19:00 по ЕСТ затвораат местата за гласање во Вермонт, Њу Хемпшир, Вирџинија, Јужна Каролина, Џорџија и Флорида.

Во 19:30 по ЕСТ во Западна Вирџинија, Охајо и Северна Каролина.

Во 20:00 по ЕСТ  врата затвораат избирачките мста во Северна Дакота, Јужна Дакота, Мичиген, Илиноис, Мејн, Конектикат, Роуд Ајленд, Пенсилванија, Њу Џерси, Мериленд, Делавер и Масачусетс.

Во 20:30 по ЕСТ врати затвораат во избирачките места во Арканзас.

Во 21:00 ЕСТ  ќе бидат затворени избирачките места во Њујорк, Луизијана, Виусконсин, Минесота. Небраска, Колорадо, Вајоминг, Њу Мексико и Аризона.

Во 22:00 по ЕСТ ќе бидат затворени избирачките места во Вашингтон, Орегон, Калифорнија и Хаваи.

Последни на полноќ по ЕСТ ќе бидат затворени избирачките места во Аљаска.

Најчитани вести