вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Кои хороскопски знаци се најголеми лажговци во зодијакот?

horoskoppp

Последни вести

Ако не сте сигурни колку можете да им верувате на пријателите, партнерите и колегите, проверете дали се наоѓаат меѓу овие три знаци, затоа што тие лажат со толку голема леснотија како тоа да е најприродното нешто на светот, без малку срам.

Лав

Лавот мора секогаш да биде во центарот на вниманието. А за да го постигне тоа, често знае да ги премине границите на доброто однесување. Знае да лаже и да измислува приказни со кои ќе се претстави во најдобро светло. Ако ги фатите дека лажат тие нема ништо да признаат, туку ќе смислат нови лаги за да ви го докажат спротивното. Знаат како да ве убедат дека црното е бело и на крајот и вие ќе бидете виновни затоа што во се наоѓате маани и постојано барате причина за кавга.

Риби

На Рибите воопшто не им е тешко да лажат наоколу за да го зачуваат својот добар углед. Овој знак е познат по својата посесивност, љубомора и самосожалување, но и по тоа што сака кај другите да предизвика завист. Тие и онака живеат во својот свет од фантазијата, односно во лажен свет, па не им е тешко да измислат нешто за да ве направат завидливи. Суптилни се и така добро знаат да смислат лага што во неа сите ќе можат да препознаат вистина. Понекогаш и самите веруваат со своите измислици и полувистини што, па дури по некое време веќе не сфаќаат дека лажеле.

Близнаци

Кога станува збор за лажењето, навистина треба да внимавате и да се пазите од близнаците, затоа што тие се вистински шарлатани. Тие толку лесно ќе ве излажат, како тоа да е најприродното нешто во светот. Додека вие се свестите дека ве лажат, веќе следува нова лавина лаги од нивна страна. Тие честопати знаат да ја изневерат довербата која им е укажана. Толку често лажат, што по некое време заборавиле што кажале, па ќе измислат некоја нова лага и самите себеси се негираат. Затоа се и знакот кој најлесно можете да го фатите дека ве лаже. Не можат да сочуваат тајна која им е доверена, но кога ја откриваат и малку ја зачинуваат. Тие не ја извртуваат вистината, туку само си играат со неа.

Најчитани вести