четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кои се новите 34 пратеници на СДСМ?

nositeli-na-listi-sdsm-520x232

Поврзани вести

Триесет и четири пратеника од СДСМ – тоа се последните податоци од ДИК. Се чека на евентуални приговори пред да се утврди конечната бројка, иако не се очекуваат значителни промени. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најави дека нема да гги признаат изборните резултати. Еве кои пратеници треба да се најдат во Собранитео, доколку, сепак не останат на одлуката на Заев, пишува Република.

Рената Дескоска
Софија Куновска
Стефан Богоев
Љубомир Јосифовски
Дуфе Кукоски
Солза Грчева
Лидија Димова
Петре Шилегов
Љубиша Николиќ
Соња Мираковска
Љубица Буралиева
Благоја Стојановски
Марјанчо Николов
Ален Георгијев
Јагода Шахпаска
Горан Мисовски
Миле Андонов
Мира Стојчевска
Енес Ибрахим
Хари Локвенец
Панче Орцев
Роза Топузова Каревска
Бетиане Китев
Сашо Поцков
Милева Ѓоргиева
Горан Сугарески
Марјан Даскаловски
Васко Ковачевски
Томислав Тунтев
Биљана Настеска
Горан Милевски
Јован Митрески
Јулијана Силјановска
Стојко Пауновски

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести