недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 35

Кои се скриените желби на секој од хороскопските знаци?

horoskop-1

Поврзани вести

Овен сака да биде главен за сè, додека Лавот природно очекува пофалба на секој чекор!

Еве кои се скриените желби на секој Хороскопски знак …

Овен

Овен сака да биде лидер и да се постигне големи работи во животот. Овенот е роден лидер кој сонува за големи нешта.

Бик

Бикот сака безбедност и сигурност во сите области на животот. Бикот копнее за сигурност и со стил ја бара во сите области на животот.

Близнаци

Близнаците сакаат различни нешта, нови искуства и да научат нешто ново. Близнаците се жедни за знаење, а оваа желба никогаш не е целосно задоволена и тие не паѓаат на првиот удар, туку се обидуваат со нешто ново.

Рак

Ракот сака да се чувствува емотивно, романтично и финансиски слободно. Вистинската слобода секогаш му е на ум, а ништо нема да го сопре се додека не го постигне тоа што го сака.

Лав

Лавот сака почит и пофалба. Постојано. Тој сака да биде успешен во сите области на неговиот живот.

Девица

Девиците се опседнати со љубовта и ја сакаат како лек. Тие шират и добиваат љубов каде и да одат.

Вага

Вага сака да се баланс и јасност. Вагите ништо повеќе во животот не сакаат од вистинската јасност и рамнотежа во животот. Кога се е во совршен баланс за Вагата, тоа е суштината на животот.

Скорпија

Скорпијата сака да се стигне до врвот и да ги победи сите. Скорпијата е исклучително одлучна и не се откажува од предизвик. Тие сакаат да се докаже дека сите други се виновни и дека тие успеале каде што никој друг не успеал.

Стрелец

Стрелец сонува да прави иновации и промени во светот. Стрелците не се плашат да пробаат нови нешта и ќе се обидат да направат иновации и промени во светот кои влијаат на многу области на животот.

Јарец

Јарец сака да му се восхитуваат пријателите и семејството. Јарците имаат силна желба за восхит и пофалби за нивните достигнувања од семејството и пријателите.

Водолија

Водолијата има силна желба да се издвои од толпата и да биде признаена за тоа. Водолијата мрази да биде „вклопи“ и има скриена желба да истакне и да се пофали за тоа.

Риби

Рибите не сакаат ништо повеќе од тоа нивните нивните често луди, а понекогаш и генијални идеи од соништата да се претворат во реалност.

Најчитани вести