сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кој е новиот дечко на Северина?

severina

Поврзани вести

Педесетгодишниот Лука Рајиќ, хрватски бизнисмен, сопственик на голем број фирми меѓу кои и познатата млекара „Дукат“ е новиот љубовник на балканската поп дива Северина Вучковиќ, пишуваат хрватските медиуми.

Luka-Rajic

Наводно по раскинувањето со Милан Поповиќ, Северина утеха нашла во прегратката на овој ултрабогаташ од Балканот. Северина фатила вистински „капиталец“, коментираат хрватските медиуми, бидејќи Рајиќ е сопственик на „Лура групацијата“ во чиј состав се неколку компании од Хрватска и Швајцарија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести