вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Кој ќе биде новиот претставник на Евровизија?

207015

Последни вести

Победникот на Скопје фест и македонскиот претставник на Евровизија 2015 ќе биде избран со собирање на гласови те доделени о од жири-комисијата и по пат на телефонско гласанје на принципот 50:50.

МРТ ги објави иминњата на 20 кандидати кои влегуваат во трка за следен македонски евровизиски претставник. Скопје фест ке се одржи на 12 Ноември во Скопје, во Метрополис арената , а победникот ќе ја претставува земјата на Евровизија која следната година ќе се одржи во Виена. Свое учевство на Скопје фест најави и победникот на регионалниот Икс Фактор, Даниел Кајмакоски.

Во продолжение листата на сите учесници на Скопје фест:

1.Ристо Самарзиев и Влатко Илиевски – Север-југ

2.Лене Заткоска – Ало

3.Александра Јанева – Во твојот свет

5.Сања Гошевска – Знам

6.Викторија Лоба – Ми фали некој како тебе

7.Горан Наумовски и Сања Керкез – Миг без тебе

8.Лидија Кочовска и Марјан Стојановски – Сонце без облаци

9.Вера Јанковиќ – Сакам да летам

10.Евгенија Чанчалова – Да не те сакам

11.Даниел Кајмакоски – Совршена бура

12.Тамара Тодевска – Брод што тоне

13.Александар Тарабунов – Марија

14.Димитар Андоновски – Се што ветив

15.Верица Пандиловска – Само за тебе

16.Тања Царовска – Пеколно ми недостасуваш

17.Мијата – Длабоко во себе

18.Јоце Панов – Ни љ од љубов

19.Александра Михова – Срце чува спомени

20.Сашо Гигов-Гиш – Блуз

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести