сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кој ќе ја реши мистеријата со исчезнатиот малезиски авион ќе добие пет милиони долари

avion1

Поврзани вести

Неколку семејства на патниците од авионот на летот МХ370 покренаа акција да соберат пет милиони долари како награда за оној кој има информации да ја реши мистеријата со исчезнувањето на авионот пред три месеци.Авионот на летот МХ370 исчезна на 8 март во правец Куала Лумпур-Пекинг. Во него се наоѓале 239 патници и членови на екипажот, од кои две третини биле Кинези.

Официјалните лица преку користење на сателитски податоци заклучија дека авионот паднал во водите на Индискиот океан, северозападно од Перт.

По три месеци интензивно пребарување не е локализирано ништо и нема никакви информации.

„Убедени сме дека негде, некој нешто знае и се надеваме дека наградата ќе биде поттик, изјави Итан Хант, одговорен за проектот „Награда МХ370“ на интернет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести