четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Кој од вас двајца е подобар во сексот?

Woman Lying on Top of Man

Поврзани вести

Според најновите истражувања голем број на луѓе се незадоволни од својот сексусален живот, бидејќи партнерот нема доволно авантуристички дух во кревет. Двојките кои се во брак или во врска би сакале повеќе и подобар секс. Најголемиот дел од нив би сакале партнерот да покажува поголем авантуристички дух.

Студијата покажува дека најголем број луѓе се фрустрирани во врските пред се поради партнерот кој не ги исполнува нивните очекувања.

Недостаток на авантуристички дух во кревет кај партнерот е проблем кај 67 отсто од луѓето кои сметаат дека се поинтересни од своите половини.

Според резултатите, 72 отсто од испитаниците испробале играње на улоги во кревет, 61 отсто секс на отворено, една третина на јавно место, 28 отсто со непознат, додека секс во тројка испробале дури 26 отсто од луѓето.

Недостатој на авантура фрустрира, бидејќи дури 61 отсто од луѓето тврдат дека партнерите не можат да ги следат во сексот, односно имаат помалку сексуални апетити од нив, што не им одговара.Еден од десет испитаници признава дека партнерот не им е повеќе привлечен.

Но стручњаците советуваат дека неусогласената сексуална енергија во врската е нормална работа, но ако партнерите тоа не успеат да го решат со акција, треба да поразговараатс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести