недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кој остварил највисоки приходи во 2012?

ujp

Поврзани вести

Управата за јавни приходи (УЈП), утре на прес конференција ќе го даде одговорот на прашањето колкави биле највисоките приходи остварени во текот на минатата година.

Прес конференцијата ќе биде на тема „Годишна даночна пријава – највисоки приходи во 2012“ на која ќе бидат презентирани податоци од анализата на поднесените Годишни даночни пријава за 2012 година и активностите на УЈП во делот на оданочувањето со персоналниот данок на доход.

Настанот ќе се одржи воГенерална дирекција на УЈП во 11 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести