четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Која боја на кармин сезонава е во мода?

portokalov_karmin

Последни вести

Сакате да бидете во мода, но не сте сигурни која боја на кармин сезонава е во тренд? Еве решение за вашиот проблем.

Сезонава, доколку купувате кармин, тогаш водете грижа тој да биде портокалов.

Оваа боја помалку делува ексцентрично, па затоа изберете нијанса која што најмногу ќе се вклопува во изборот на вашата облека.

Секако, кога станува збор за купување шминка, не треба да се штеди. Вложувањето во квалитетна шминка секогаш се исплаќа. Доколку сте во можност да си дозволите ваков луксуз, не се двоумете премногу.

 

Најчитани вести