недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Коке истрча дупло повеќе од Лионел Меси

mesi kilometri

Поврзани вести

Има повеќе причини за непријатната елиминација на каталонскиот гигант Барселона во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони, а една од нив сигурно е и очајната партија на најголемата ѕвезда на “Ноу Камп”, аргентинскиот интернационалец, Лионел Меси.

Статистиката по натпреварот покажа дека најдобриот фудбалер на Барселона истрча очајни 6.8 километри на реванш дуелот на “Винсенте Калдерон”, што е за само 1.5 километри повеќе од голманот на каталонскиот гигант, Пинто.

За разлика од Меси, стрелецот на единствениот погодок на натпреварот, малдинскиот репрезентативец на Шпанија, Коке истрча 12.2 километри за 90 минути.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести