вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Коларов ќе добие понуда од Јуве, Наполи и Галатасарај

kolarov

Поврзани вести

Англиските медиуми се убедени дека српскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Александар Коларов ќе добие најмалку три примамливи понуди за промена на клупската средина за време на летниот преоден рок.

Иако има статус на стандарден првотимец на „Итихат”, челниците на Манчестер Сити во целост не ја отфрлиле можноста за продажба на офанзивниот лев бек, но под услов, заинтересираниот клуб да го исплати побараното обештетување кое нема да биде помало од 15 милиони фунти.

Веќе подолг временски период, Коларов е поврзуван со трансфер во редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, но англиските медиуми се убедени дека понуда за 28-годишниот бек ќе испратат и челниците на Наполи и Галатасарај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести