среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Коларов решение за новиот проблем Пеп Гвардиола

kol

Последни вести

Проблемот кој го има со левата бековска позиција, предводникот на старо-новиот шампион на Германија, тимот на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола ќе се обиде да го реши со ангажирање на српскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Александар Коларов.

Трофејниот шпански стручњак е убеден дека се потребни околу 13.5 мил. евра за да бидат осигурани услугите на 28-годишниот лев бек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести