вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Колца за Мартино, Клоп нов тренер на Барса

Соработката со поранешниот селектор на Парагвај ќе биде прекината на крајот од актуелната сезона без разлика дали Барселона ќе ја одбрани шампионската титула во домашниот шампионат или пак ќе слави во финалниот натпревар од Купот на Шпанија.

kloca za martino klop

Поврзани вести

Сите познати спортски медиуми во Шпанија ја пласираа сензационалната информација дека на последниот состанок, раководните лица на каталонскиот гигант Барселона донеле конечна одлука за прекин на соработката со предводникот на актуелниот шампион на Шпанија, Херардо Тата Мартино.

Соработката со поранешниот селектор на Парагвај ќе биде прекината на крајот од актуелната сезона без разлика дали Барселона ќе ја одбрани шампионската титула во домашниот шампионат или пак ќе слави во финалниот натпревар од Купот на Шпанија.

Клупските челници се сложни околу констатацијата дека Мартино е најголем виновник кога е во прашање елиминацијата во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони и е виновник што Барселона е моментално трета на првенствената табела и има четри бода помалку од лидерот, тимот на Атлетико (М).

Шпанските медиуми се исто така убедени дека испразнетата тренерска фотеља ќе биде пополнета со контроверзниот тренер на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Јирген Клоп.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести