недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 3

Колку често среќните двојки водат љубов?

seks-par-u-krevetu-1404554090-40752

Поврзани вести

Ако сметате дека двојките што не ги симнуваат рацете (и нозете) едни од други се посреќни од вас и вашиот партнер, големи се шансите да се лажете.

Едно истражување откри колку често е потребно да се води љубов за да имате здрава врска или брак. Испитувањето било спроведено врз повеќе од 30.000 лица во последните 40 години, чии резултати се објавувани во стручното американско списание „Social Psychological and Personality Science“.

Тема на истражувањето…

Најчитани вести