петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 19

Колку чинат влезници за настапите на Македонија на ЕП во Полска?

Европското првенство ќе започне на 16, а ќе заврши на 30 јуни и ќе се одржи во шест градови домаќини во Полска: Бидгошч, Гдиња, Киелце, Краков, Лублин и Тајчи.

20160922175245-640x420

Последни вести

Полската фудбалска федерација објави дека влезниците за престојното Европско првенство за фудбалери до 21 година ќе се пуштат во продажба на 21 февруари.

Како што е договорено помеѓу УЕФА и организаторите на ЕП во Полска, 84% од билетите ќе бидат распределени на фановите.

Истите ќе можат да се добијат на официјалната страна на првенството (u21poland.com), а максумумот на билети на еден човек за едно коло е ограничен на осум. Влезниците се поделени на две категории, за страничните трибини и за оние зад головите.

Доколку сакате да ја гледате Македонија во групната фаза ќе треба да одвоите скромна сум од 5,76 евра, додека цените за полуфиналето и финалето ќе бидат 6,95, односно 9,26 евра за страничните трибини. Што се однесува за местата зад головите на екипите, цените се 3,47 (групна фаза), 4,63 (полуфинале) и 6,95 евра (финале).

Европското првенство ќе започне на 16, а ќе заврши на 30 јуни и ќе се одржи во шест градови домаќини во Полска: Бидгошч, Гдиња, Киелце, Краков, Лублин и Тајчи.

Македонија ќе игра во групата Б заедно со Португалија, Шпанија и Србија, а ќе го отвори првенството со дуелот против „црвената фурија“ на 17 јуни со почеток од 20.45 часот.

karti

karti-2

Најчитани вести