петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Колку ги плаќаат Албанците во Сирија?

За околу 65 евра дневно луѓето заминуваат да се борат, стануваат терористи не штедејќи го својот живот а и животот на другите, вклучувајќи и деца, се наведува на крајот на текстот.

bota

Последни вести

Според извори на косовскиот дневен весник „Бота сот“, Албанците од Косово и Метохија кои заминуваат за Сирија добиваат по 65 евра дневно.

Оваа сума натерала голем број на млади да се приклучат на редовите на ИСИС, но како што наведува весникот некои од нив одат и поради лични убедувања.

За околу 65 евра дневно луѓето заминуваат да се борат, стануваат терористи не штедејќи го својот живот а и животот на другите, вклучувајќи и деца, се наведува на крајот на текстот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести