среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Колку пари дечково?

for-rent-sign-big

Последни вести

Освен Интернет страниците за запознавање сродни души, во светот, а осовено во Кина, се’ популарни се страниците на кои може да се изнајми маж.

Една од корисничките на ваквите Интернет страници, Ли, триесетгодишниот изнајмен партнер го опишала како просечен.

„Можеше да биде најдобриот дечко на светот, а можеше да биде и сериски убиец, бидејќи при таквиот начин за запознавање се’ е можно“, вели Ли.

Цената зависи од потребата на жените, а девојките во Кина најчесто изнајмуваат мажи кои ќе им бидат придружба на семејни прослави.

Исто така, многу жени ја користат таа услуга и кога им е неопходно да имаат придружба на некое друштвено дружење.

Така, на пример, Ли платила 240 долари за еднодневно дружење во кое не биле вклучени никакви физички контакти, па дури ни држење за рака.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести