недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Колку пати на ден жените помислуваат на секс?

Според најновите истражувања, просечниот маж 34 пати дневно помислува на секс, додека дамите имаат валкани мисли само 19 пати на ден.

zena

Последни вести

Неретко можеме да ја слушнеме реченицата „Мажите само на едно мислат“! Но, што е со жените? Фантазираат ли тие за „оние работи“? Нормално дека фантазираат и тоа поприлично често. Разликата е во тоа што за разлика од мажите и нивните кафански муабети „Што би и направил“, тие за своите сексуални фантазии дискретно молчат. Додека машките фантазии се сведуваат на чист секс, жените се нешто посликовити и сложени, а неретко и романтични.

Според најновите истражувања, просечниот маж 34 пати дневно помислува на секс, додека дамите имаат валкани мисли само 19 пати на ден.Откриено е дека мажите почесто размислуваат за орален секс, но ниту жените не заостануваат многу во фантазијата за пози.

Ако се сметаат нашите мисли, тешко би се нашол човек кој е верен на својот партнер. И жените и мажите дури и во потполно невини ситуации како што е состанок, возење во градски првоз или кафе со најдобар пријател од спротивниот пол, дури и на момент помислуваат на секс со личноста од спротива!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести