вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Колмен ново засилување за Работнички

coleman

Поврзани вести

Неколку дена по комплетирањето на трансферот на Димитар Мираковски, раководството на Работнички, ангажира уште еден квалитетен кошаркар, кој ќе му помогне на тимот за освојување на титулата во домашното првенство.

Станува збор за Американецот Вилијам Колмен, кој доаѓа од редовите на Будуќност и сигурно ќе претставува големо засилување за составот на Емил Рајковиќ.

Тој настапува на позицијата крилен центар, висок е 206 сантиметри, а во својата досегашна кариера има настапувано и за францускиот Ле Ман и за грчкиот прволигаш Кавала.

„Колмен е квалитетен, но исто така и дисциплиниран кошаркар кој ќе ни помогне како во нападот, така и во одбраната“, изјави Рајковиќ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести