недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Колумбија: 78-годишен старец шверцувал кокаин во желудник

Хозе Мартинез Моза поради своето нервозно однесување предизвикал сомнеж кај полицајците.

kokain2

Поврзани вести

Колумбиската полиција вчера привела старец кој се обидел да прокруимчари кокаин во својот желудник.

Според медиумите, 78-годишниот Шпанец бил приведен на аеродромот во Богота при обид да прокруимчари дрога. Полицијата соопштила дека тоа е најстариот шверцер кој некогаш се обидел да пренесе кокаин.

Хозе Мартинез Моза поради своето нервозно однесување предизвикал сомнеж кај полицајците.

Рентген снимката покажа дека тој во своето тело имал капсула наполнета со 400 грама кокаин.

Тој е сега во затвор во Богата, а капсулата, поради можни компликации, му била извадена хируршки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести