петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Комични фотографии за поразот на Бразил

10501847_10152422680679733_7163199595631075117_n

Поврзани вести

На  социјалните мрежи се појавија комични фотографии со кои се исмева катастрофалниот пораз на репрезентацијата на Бразил од Германија, на Светското првенство во фудбал, што е во тек.

Статуата во Рио де Жанеиро, која е заштитен знак на Бразил, е претставена како си ги крие очите од срам, поставена е фотографија со Нејмар како го рекламира пијалакот „7 up“…

Еве некои од најпопуларните фотографии.

1viralmock 2viralmock 3viralmock 4viralmock 6viralmock 7viralmock 8viralmock 9viralmock 10viralmock 11viralmock  viralmock

 

10152021_10204340847189461_971196631444217772_n 10313959_10204340846909454_3068960293971456853_n 10533252_10204340846789451_9067424081722234865_n 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести