Магазин

Комични фотографии за поразот на Бразил

Комични фотографии за поразот на Бразил

На  социјалните мрежи се појавија комични фотографии со кои се исмева катастрофалниот пораз на репрезентацијата на Бразил од Германија, на Светското првенство во фудбал, што е во тек.

Статуата во Рио де Жанеиро, која е заштитен знак на Бразил, е претставена како си ги крие очите од срам, поставена е фотографија со Нејмар како го рекламира пијалакот „7 up“…

Еве некои од најпопуларните фотографии.

1viralmock 2viralmock 3viralmock 4viralmock 6viralmock 7viralmock 8viralmock 9viralmock 10viralmock 11viralmock  viralmock

 

10152021_10204340847189461_971196631444217772_n 10313959_10204340846909454_3068960293971456853_n 10533252_10204340846789451_9067424081722234865_n