сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Комисијата за односи со верските заедници организира Ифтар вечера

Комисијата за односи со верските заедници организира Ифтар вечера

Комисијата за односи со верските заедници организира Ифтар вечера

Поврзани вести

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, по повод муслиманскиот верски празник Рамазан, организира Ифтар вечера во хотелот „Буши“ во Старата чаршија (20:00).

На Ифтар вечерата се поканети директори на основни училишта, наставници кои го предаваат предметот „Етика на религии“, претставници од верските заедници и од скопското муфтивство.

Груевски приреди ифтар вечера по повод рамазанските пости

Груевски приреди ифтар вечера по повод рамазанските пости

Најчитани вести