петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Комитите го прекинаа натпреварот Вардар-Шкупи

download (4)

Последни вести

Пријателскиот натпревар помеѓу екипите на Вардар и Шкупи кој попладнево се играше на теренот во с. Марино не го дочека својот крај.

Причина за прекинот беа припадниците на навивачката група Комити кои во текот на второто полувреме влегоа во теренот и не дозволија да се доигра мечот, пишува Телеграф.

Во тој момент резултатот гласеше 1:0 за Вардар, а неофицијалната причина зошто Комитите го сториле тоа е всушност противникот Шкупи.

Токму тоа и биле замерките кон раководните луѓе на клубот кои секако биле присутни на овој меч.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести