петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Компани сака до крај да остане на Итихат

KOMPANI SAKA DO KRAJ ITIHAT

Поврзани вести

Капитенот на новиот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, веднаш по завршетокот на престојниот Мундијал во Бразил, ќе потпише нов договор со најбогатиот клуб на Островот кој ќе има важност до 2019 година.

Репрезентативецот на Белгија пред неколку недели изјави дека сака својата богата кариера да ја заврши на “Итихат”, а со потпишувањето на новиот договор, централниот дефанзивец ќе си осигура неделна заработувачка од 170 илјади евра и ќе стави крај на сите шпекулации дека е можно во новата клупска сезона да го облече дресот на каталонскиот гигант Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести