Спорт

Комплетирано 10.коло од ракометната Супер лига

Комплетирано 10.коло од ракометната Супер лига

Резултати на натпреварите од 10.коло:

Охрид – Работнички 38:28,
Вардар Јуниор Прилеп 30:30,
Борец – Радовиш 29:24,
Металург II – Пролет 29:30.

Во вторникот во дербито Работник Еурофарм – Пелистер 20:21.

Табела: Охрид 25 бодови, Пелистер 22, Еурофарм Работник 19, Прилеп 16, Пролет 16, Металург II 14, Радовиш 13, Борец 11, Вардар Јуниор 5, Работнички 0.