среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Комплетирано 6-то коло – трилер завршница во Битола

bitola

Последни вести

Последните два натпревари од шестото коло од Македонската кугларска лига се одиграа вчера. Во Битола се одигра вистински трилер натпревар помеѓу екипите на Хераклеа и Вардар 2014, каде индивидуално беа поделени бодовите и победникот беше решен со бројот на соборени дрва. Така, гостинската екипа на Вардар 2014 со само 6 соборени дрва повеќе успеа да се врати со полн плен од Битола. Завршен резултат Хераклеа-Вардар – 2014 3:5, резултат на вкупно соборени дрва 3087 наспроти 3093.

Во вториот натпревар одигран во кугланата “Мусандра”, екипата  на ГТЦ ја совлада екипата на Македонија со резултат 7:1, со резултат на вкупно соборени дрва 3238 наспроти 2928.

Претходно, екипите на 18 Август АДИНГ и Работнички одиграа нерешено 4:4, со вкупен резултат на соборени дрва 3254 наспроти 3253, додека Макпетрол ја победи екипата на Империјал Тобако со резултат 6:2, со резултат на вкупно соборени дрва 3369 наспроти 2972.

Со комплетирањето на шестото коло ја добиваме следната состојба на бодовната табела:

 

ТАБЕЛА

 

Место

ЕКИПА

Вкупно одиграни натпревари

Победа

Нерешено

пораз

Бодовна состојба

МАКПЕТРОЛ

660012

РАБОТНИЧКИ

64119

ВАРДАР 2014

63127

ГТЦ-СКОПЈЕ

62226

ХЕРАКЛЕА

62135

18 АВГУСТ АДИНГ

62135

ИМПЕРИАЛ ТОБАКО

62044

МАКЕДОНИЈА

60060

 

 

 

Најчитани вести