среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Комплетно блокиран патот Катланово – Велес

odron_2_mia

Последни вести

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес кај манастирите е во прекин поради поголем одрон кој ги зафаќа двете коловозни ленти.

Екипите на ЈП Македонијапат работат на расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот.

Најчитани вести