понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Концерт на Цеца за Илинден во Охрид

Планирано е концертот да се одржи на охридскиот стадион „Билјанини извори“.

cecafd1

Поврзани вести

Познатата српска и балканска пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ најави голем концерт за празникот Илинден во Охрид. Нејзиниот концерт е дел од големата балканска турнеја.

Планирано е концертот да се одржи на охридскиот стадион „Билјанини извори“. Од ова јавно претпријатие за охридските медиуми велат дека до денеска немаат добиена информација за закуп на објектот, иако се информирани дека има заинтересиранот од страна на познатата балканска пејачка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести