петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 29

Концерт на Четкар во Тајланд

Покрај настапите Четкар во Тајланд снимаше и емисија за националната телевизија Брајт ТВ ( Bright TV ) која ќе се емитува во почетокот на aприл.

2. Java Jazz Festival

Последни вести

Деновиве Четкар се наоѓа во Тајланд каде неодамна настапи во Банкок на чиј концерт му гостуваше саксофонистот Кох ‘Мистер Саксман’ кој е еден од најпознатите џез музичари во Тајланд и југисточна Азија.

Покрај настапите Четкар во Тајланд снимаше и емисија за националната телевизија Брајт ТВ ( Bright TV ) која ќе се емитува во почетокот на aприл. Емисијата  ја водат популарните Тајландски шоумени, Синчерон Бродерс и е посветена за музиката на Четкар и за животот во Македонија и Њујорк.

TV Intervju - 1

Пред да дојде во Тајланд Четкар со својот септет настапи во Џакарта, Индонезија на еден од најголемите џез фестивали во светот, Џава Џез фестивал.

Најчитани вести